Millist õhupuhastajat valida koolide ja lasteaedade tarbeks viiruste eemaldamiseks.

Saksamaal läbi viidud katsete tulemusena rahastatakse ainult filtersüsteemiga õhupuhasteid, mille filterklass vastab EN 1822 standartile.

Meie valikus Trotec Tac M, Tac V+ ja AirgoCleanOne

Näiteks:
Baden-Württembergi kultuuriministeerium andis reedel loa koolide ja päevakeskuste liikuvate HEPA õhupuhastite reklaamimiseks. Nüüd saavad lõpuks Baden-Württembergi avalikud ja sõltumatud organisatsioonid taotleda rahastust ka sobivate õhupuhastite ja CO2-mõõturite ostmiseks, et valmistuda võimalikult hästi neljandaks nakkuslaineks, mille eksperdid sügisel ennustasid. Enne seda olid koolide eest vastutavad munitsipaalvõimud näidanud end vastumeelselt raskesti ventileeritavate klassiruumide mobiilsete õhupuhastite hankimisel.  Mobiilsete õhupuhastite ostmist arutati mitmel pool, kuid kulude kaalutlustel lükati otsused enamasti edasi.

Baden-Württemberg annab 70 miljonit eurot õhu puhastaja ja CO2 mõõturi soetuse tarbeks.

Osariigi valitsus on nüüd otsustanud rahaliselt toetada koolide ja päevakeskuste avalikke ja erasponsoreid asjakohaste liikuvate ruumide õhufiltriseadmete ja süsinikdioksiidi mõõturite soetamisel osana rahastamisprogrammist, mille kogumaht on 70 miljonit eurot. Rahastamise korral maksab riik 50 protsenti soetamiskuludest seadme kohta, kusjuures riiklik rahastamine mobiilseadme kohta on piiratud 2500 euroga.

Föderaalriigi rahastamisjuhised näevad ette järgmised rahastamisnõuded:

  • Mobiilsed õhufiltriseadmed kasutamiseks koolides või päevakeskustes, kus on piiratud ventilatsioon, kasutamiseks alla 12-aastastel lastel;
  • Mobiilsed õhufiltriseadmed kasutamiseks piiratud ventilatsiooniga koolide ruumides kasutamiseks alates 12. eluaastast;
  • CO2 andurid ventilatsiooni vastavusse seadmiseks;
  • Mobiilsed õhufiltriseadmed kasutamiseks piiramatu ventilatsiooniga päevakeskustes või koolides, kui neid kasutavad koolis 1. kuni 6. klassi lapsed.

Rahastatakse ainult mobiilseid õhupuhastiid HEPA filtritega H13 või H14, mmis vastavad stabndartile EN 1822

Rahastamisprogrammi tähenduses saavad rahastada ainult mobiilse ruumi õhufiltriseadmed, mille filtritehnoloogia on klassides H 13 või H 14 vastavalt standardile DIN EN 1822. Õhupuhastusseadmeid, mis töötlevad ruumi õhku osooni, plasma, UV-C või ionisatsiooni abil, ei rahastata!Väga oluline punkt, kõige kahjutum ja ohutum õhupuhastus filtersüsteemiga õhupuhastuse seade.
Rahastamisjuhiste 1. lisas – tehnilised nõuded abikõlblikele seadmetele (29. juuli 2021 seisuga) rahastamisjuhised:
“Seadmed peavad olema varustatud filtritehnoloogiaga vastavalt DGUV teabe nr 4.1. Filtrid peavad vastama tehnika tasemele, need peavad olema HPA klassi HEPA filtrid (eraldusaste 99,95 protsenti või klass H 14 (eraldusaste 99,995 protsenti) vastavalt standardile DIN EN 1822. Filtriklassi valimisel tuleb arvestada, kas maksimaalset lubatud helirõhutaset ja vajalikku õhu läbilaskevõimet (vt allpool) on siiski võimalik saavutada kahe klassi H14 filtri kasutamisel. “

Baden-Württemberg järgib teaduse soovitusi

Otsusega toetada ainult mobiilseid õhupuhastiid, millel on H13 või H14 HEPA filtrid , järgib Baden-Württembergi osariik aerosoolieksperdi professor Dr. Christian Müncheni juhuiseid föderaalsete relvajõudude ülikoolist. Eelmisel aastal oli Kähler juba TAC V + suure jõudlusega õhupuhastitega läbi viidud uuringutega tõestanud, et need suure jõudlusega õhupuhastid on varustatud filtriklassi H14 HEPA filtrigavõib oluliselt vähendada viiruse koormust ruumis ja seega kaudset nakkusohtu väga lühikese aja jooksul. Kuid mitte iga mobiilne õhupuhasti või isegi õhu puhastamise tehnoloogia ei sobi nakkuslike viiruste ja aerosoolide filtreerimiseks, hoiatab Kähler. Ülikooli professor on seetõttu välja töötanud teadusliku soovituse mobiilsete õhupuhastite kohta, et toetada kooli sponsoreid sobivate ruumiõhupuhastite valimisel.

Mobiilsed õhupuhastid peavad vastama kolmele ohutu viirusefiltreerimise põhinõudele:

1. Õhupuhasti ruumala peab olema piisavalt suur, et võimaldada vähemalt kuus õhuvahetust tunnis. See on ainus viis tagada, et aerosooli kontsentratsioon ruumis väheneb mõne minutiga. Kõrge jõudlusega õhupuhastid , nagu TAC-seeria TAC V +, võimaldavad isegi kuni 16 õhuvahetust tunnis ja pakuvad seega veelgi kõrgemat kaitset.
2. Kasutatav filter peab olema sertifitseeritud vastavalt standardile DIN EN 1822.  Ainult H14-HEPA suure jõudlusega filtrid vastavalt standardile EN 1822, nagu need on  TAC V + ,  TAC M  ja  TAC ECO  Kasutatakse isegi väikseid viirusterohkeid aerosoole (0,1-0,3 µm) toaõhust välja filtreerida kuni 99,995%. See tähendab, et H14-HEPA filtrite filtrite jõudlus on juba 10 korda kõrgem kui H13-HEPA filtrite puhul, mille filtrite jõudlus on bakterite suuruste vahemikus siiski võrdlemisi hea. Siiski on olulisi erinevusi nn MPPS vahemikus (Most Penetrating Particle Size), st viiruste ja aerosoolide väljafiltreerimisel. Föderaalse tööohutuse ja töötervishoiu instituudi laboritehnoloogia projektirühm (ELATEC) soovitab oma avalduses teemal „HEPA filtrite kasutamine ventilatsiooni- ja kliimaseadmetes (resolutsioon 16/2010)“: „HEPA filtrid peaksid olema vähemalt klass H14 vastavalt standardile DIN EN 1822-1. “
3. Õhupuhasti peab olema piisavalt vaikne , et see ei segaks tööd. Sest kui müra häirib, on oht, et seade kas lülitatakse välja või ei kasutata vajaliku helitugevusega. Siis ei ole enam kõrge turvalisuse tase kaudse SARS-CoV-2 nakkuse vastu. Seetõttu on TAC V + suure jõudlusega õhupuhasti müra isoleeriv helikindel kapuuts, mis muudab selle oma jõudlusklassi kõige vaiksemaks seadmeks.
Neid Prof Kähleri ​​määratletud kriteeriume ületab isegi mobiilne suure jõudlusega õhupuhasti TAC V + . Seade on välja töötatud ja toodetud Saksamaal (Heinsberg) – seda tarnitakse üle kogu maailma. Ettevõtte veebisaidil pidevalt uuendatav ülevaade sellest, millised restoranid, ametiasutused, koolid või meditsiiniasutused juba kasutavad suure jõudlusega õhupuhasti TAC V +, rõhutab TAC V + õhupuhastuse tõestatud tõhusust .

Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Phone Cart